Books of Stories

Cizí jazyk se dá vyučovat různými způsoby. Některé jsou vysloveně špatné, jiné ještě horší. (Moje jedenáctiletá dcera věděla, jak se řekne “sloní kel” a “ořezávátko” a uměla pojmenovat asi pět typů plachetnic, ale nikdy neviděla slova “something”, “or” nebo “after.” Oh well.)

V Bee’s Knees pracujeme s příběhy. Nejen s nimi, samozřejmě, ale příběhy tvoří osu učiva a odvíjí se od nich většina dalších aktivit. (For the sake of a definition, “příběh” je každý text, který se mi jeví dost kvalitním na to, aby unesl hlavičku “příběh.”)

V posledních letech zazněla v hodinách Bee's Knees celá řada příběhů, z nichž ty nejlepší, the cream of the crop, naleznete v Books of Stories. Nemusí se vždy jednat o strhující akční příběhy plné vášně a dobrodružství, z každého příběhu se ale naučíte víc než z regálu učebnic.

Každý text je uveden ve třech variantách. V prvé řadě původní anglická verze s podtrženými pasážemi hodnými mimořádné pozornosti. Vedle ní zde najdete český překlad – just to be on the safe side – a v neposlední řadě doplňovačky, protože proč ne.

Here's pretty much the same intro, only in English and really not the same at all. Well, maybe a little. But not too much. Anyway.

Book of Stories Vol. 2

→ formát papír, A5, počet stran cca 260
→ cena Kč 240, hodnota nevyčíslitelná


Book of Stories Vol. 1

* Byla tu není tu, havrani na plotu: BoS1 je bohužel rozprodaná

cover

formát papír, A5, počet stran cca 200
cena Kč 180, hodnota nevyčíslitelná

Objednávka: milan.sacha.jr@gmail.com
→ prodejní místa: nejlepší pivnice široko daleko, též poštou